Urlop z dzieckiem - co ze sobą zabrać?


Urlop, słońce, plaża, góry, mazury...Ach, można się rozmarzyć. Mamy w końcu wakacje i sezon urlopowy ruszył pełną parą. Ten wolny czas chcemy wykorzystać jak najlepiej - jedni nie robiąc nic, drudzy zaś zupełnie odwrotnie. Jedni i drudzy jednak muszą poświęcić chwilę na organizację, spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy, ewentualnie dokupieniu ich. Osobiście zawsze uważałam ten czas za najgorszy, szczególnie gdy byłam nastolatką wybierającą się do kuzynki na wieś - mama ciągle przychodziła z nowymi pomysłami, pytaniami - jakoś nie lubiłam tego napięcia panującego wtedy w domu - przecież to tylko wyjazd, nic się nie stanie, nawet gdy czegoś zapomnę - mamy XXI wiek, wszystko na spokojnie mogę dokupić na miejscu. Teraz sama jestem matką, staram się nie panikować, ale organizacja u mnie jest na pierwszym miejscu. Za miesiąc wyjeżdżamy nad morze, dlatego już teraz zaczęłam robić spis najpotrzebniejszych rzeczy, by mieć czas je dokupić czy pożyczyć.


Co spakować do torby małego podróżnika?
Wiele zależy od wieku dziecka. Moje doświadczenie nie jest zbyt wielkie, bo dziecko mam od 2 lat, a lista jest typowo moją listą, moją podpowiedzią na co zwrócić uwagę przy pakowaniu torby dla dziecka.

Leki & środki do pielęgnacji
Ktoś może powiedzieć - po co, skoro mamy sprawdzić apteki, po co, skoro mogę kupić na miejscu. Moja odpowiedź brzmi - oczywiście, że możesz kupić na miejscu, ale czy nie lepiej mieć podstawowe leki ze sobą? Mieć podręczną apteczkę na wszelki wypadek, gdzie mam same najpotrzebniejsze środki, leki, które dziecko przyjmuje na codzień. Co według mnie powinno być w takiej apteczce? Książeczka zdrowia z kartą, leki na brzuszek, preparaty na kleszcze i komary, preparaty na oparzenia, leki na gorsze samopoczucie, środki na skaleczenia. O apteczce powstanie niebawem osobny post, gdzie rozwinę każdy z podpunktów. W zależności od wieku dziecka należy pamiętać również o mleku, jeśli jest to tego jedyny pokarm, to zabierzcie chociaż kilka małych opakowań zanim znajdziecie na miejscu sklep, w którym kupicie całe opakowanie. Warto pamiętać też o pieluszkach, chusteczkach nawilżanych czy produktach do mycia - niby postawy, ale jednak warto przypomnieć - w pośpiechu można o tym zapomnieć.

Ubrania
Niby wiadomo, ale skoro lista ma być kompletna to nie może tego podpunktu zabraknąć. Ubrania powinny być dopasowane do warunków pogodowych, tylko skąd mamy wiedzieć jaka będzie pogoda? Najlepiej przed wyjazdem sprawdzić prognozy, ale mimo wszystko nie ufać im bez reszty i zabrać coś cieplejszego, coś na deszcz w razie nagłych wypadków.

Buty, czapka, strój kąpielowy
Jeśli chodzi o buciki, to najlepiej nie brać tylko letnich - adidaski też się przydadzą. Może wpadniemy na jakiś pomysł na miejscu, gdzie raczej buty letnie nie zdadzą egzaminu? Czapka obowiązkowo na letnie wyjazdy, pobyt na plaży czy spacer po górach! Strój kąpielowy i okulary przeciwsłoneczne również się przydadzą.

Zabawki
Nie jestem osobą, która pakuje wszystko po kolei żeby było, bo tak. Ktoś pomyśli - po co komu zabawki na urlopie? Przecież będzie tyle atrakcji, nowe miejsce, dziecku zupełnie się to nie przyda, a przecież na miejscu będzie tyle nowych zabawek, że zajmowanie miejsca starymi nie ma zupełnie sensu. Ale czy na pewno? A  może Wasz maluszek ma swojego ulubionego misia, smoczka, książeczkę, którą chętnie zabrałby w podróż. I tu kolejna sprawa - podróż. Czy podróż będzie długa czy krótka? Tu też dziecko nie może się  nudzić. Musicie pomyśleć o wszystkim, no niestety ;)

Aparat fotograficzny
Tu chyba nie muszę tłumaczyć? Spędzicie cudowny czas z rodziną, z osobami, które kochacie nad życie - uwieczniajcie to kiedy się da. To będzie wspaniała pamiątka dla Was na lata. Sprawdźcie stan baterii przed wyjazdem lub zabierzcie ze sobą ładowarkę! ;) Zrzućcie stare zdjęcia na komputer i w drogę!
Ważną kwestią jest również sprawdzenie dostępności aptek, sklepów, atrakcji turystycznych, może jakichś fajnych miejscowych restauracji, by móc cieszyć się urlopem na 100% - będziemy mieć komfort psychiczny, bo będziemy się czuć bezpiecznie, a dzięki znajomości miejscowych atrakcji będziemy gotowi na każde warunki pogodowe, na które niestety nie mamy wpływu.

B L O G O S F E R A
Edycja 59 zapowiada się naprawdę ciekawie! Tym razem mamy do testowania 20 plecaków dla mam. Wygląd obłędny! Oceńcie same na stronie https://canpolbabies.com/pl/blogosfera
Zgłaszajcie swoje blogi, profile - według mnie warto. Po 31 lipca ekipa zespół Canpol wybierze 10 testerek i 10 organizatorek konkursu. 

2 komentarze:

 1. Bardzo przydatne informacje :) Pamiętam, że wyjeżdżając z siostrą nawet na krótkie wycieczki taszczyliśmy ze sobą - w myśl zasady 'lepiej nosić niż się prosić' - wiele rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak, te pytania zawsze są męczące :D Ale potrzebne. Z czasem dopiero to dostrzegamy.
  Moja mama jutro wyjeżdża z moim rodzeństwem i tatą, od miesiąca lub dwóch ma zrobioną listę rzeczy, a pakuje się już od poniedziałku. Non stop pyta mnie ile długich spodni ma zabrać ze sobą, bo ona nie wie czy 3 to nie za mało :D
  Myślę, że Twoja lista jest jak najbardziej trafiona. A ubrania to nie tylko takie na pogodę, ale i też na zmianę, bo jak to dzieci, uwielbiają się brudzić, więc wiele ubrań będzie potrzebnych :D

  Plecaczek rzeczywiście ciekawy ;)

  Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny ● Zostaw po sobie ślad, a ja zajrzę również do Ciebie ● Zaobserwowałaś/eś? - Napisz mi o tym ● Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć ● Pozdrawiam!

Copyright © 2014 ROKSANA NOVA , Blogger